A Dolgok’Hoppening’ Voltak A Crawford County Fair Rabbit Hopping Versenyen

Videó: A Dolgok’Hoppening’ Voltak A Crawford County Fair Rabbit Hopping Versenyen

Videó: thismuch082016hd 2024, Lehet
Anonim

Kép a hivataloscrawfordcountyfairpa / Facebook oldalon keresztül

A pennsylvaniai Crawford megyei vásáron a dolgok szó szerint hopp-nyulak voltak, egészen pontosan. A vásár második alkalommal rendezte meg a Crawford megyei vásár nyúlugrató versenyét, amelynek keretében több mint 150 vásáros látogatta meg a hosszú fülű sportolókat.

A nyúlugrási verseny pályája egyenesen 30 láb hosszú. A pálya során 10 különböző ugrás lehetséges, változó magassággal, néhány centitől egy lábig.

A nyulakat egy kezelő vezeti végig a pályán, aki finoman irányítja a nyuszikat a pályára. És nyúlkezelőnek lenni nem olyan egyszerű, mint gondolnánk.

A kezelőknek óvatosnak kell lenniük, hogy túl sok lelkesedés nélkül ösztönözzék nyulukat a pálya követésére. A nyulakkal, akiket kezelőik túlstimulálnak, a harc vagy menekülés ösztönök átvehetik az erejüket, ami miatt kiszaladhatnak a pályáról.

A nyulak ezen a versenyen úgy tűnt, hogy megadják a saját tempójukat. "Néhányan átrepülnek a pályán, majd megállnak, hogy megtisztítsák az arcukat" - mondta a The Meadville Tribune-nak Rebecca Kunick, aki a versenyen volt hivatalos.

De a sebesség nem az egyetlen tényező a versenyen.

"Nagyobb hangsúlyt kap a tiszta futás, mint a gyors" - magyarázta Kunick a The Meadville Tribune-nak.

Tompaság érdekében a futó nyulak magasabb pontszámot érnek el, ha nem dobnak le sok pelletet. És ha a nyulak pelletet ejtenek útközben, akkor "csak azt kellene takarítanod" - tette hozzá.

A nyuszi ugrálóverseny néhány kiemelkedő eseménye között több nyúl is szerepelt, akik az akadályokat csak azért menték el, hogy inkább alájuk menjenek, mintsem túl. Néhány nyulat, aki sikeresen elvégezte az ugrásokat, megriadt a hangos taps.

Az 1 éves holland nyuszi, Chunk kezdője volt a nyúlugrás sportnak. 11 éves kezelője, Camille Turner széna segítségével motiválta a tanfolyamot, ami láthatóan kevésbé érdekelte őt a verseny napján.

"Egyszerűen nem érdekelte ma az ugrás" - mondta Turner a helyi Meadville hírügynökségnek.

Aztán ott volt Buddy, a verseny győztese. Buddy egy 2 éves fekete holland lop, aki a 2017-es regnáló bajnok is volt. Mondhatni, Buddy természetes.

"Sokat játszottam vele, amikor kicsi volt, és ő csak nagyon elvállalta" - mondta Emma Kennerknecht, Buddy tízéves kezelője a The Meadville Tribune-nak.

Buddy-nak volt a nap leggyorsabb időszaka, a második ugrása során a 10 ugrás körülbelül 12 másodperc alatt megtörtént.