Van Kedvence A 2015-ös Preakness Race-re?

Videó: Van Kedvence A 2015-ös Preakness Race-re?

Videó: Preakness Stakes 2019: Containing Bodexpress' joyride | NBC Sports 2024, Lehet
Anonim

Ezen a szombaton a Preakness, egy telivér lóverseny, amely a Hármas koronát alkotó három verseny sorozatának második része: a Kentucky Derby, a Preakness és a Belmont; minden év májusában és júniusában fut. A Hármas korona a lóverseny megtestesítője - egyetlen más verseny vagy versenysorozat sem éri el a médiát és a hype-ot minden évben.

Az idei Kentucky Derby győztese az amerikai Pharoah lett. Bár el kell ismernem, hogy a Derbiben nem volt kedvencem, most lázasan gyökerezek, hogy az amerikai Pharoah megszerezze a Hármas koronát. 1978 óta nincs Triple Crown győztes. Nagyon késünk.

Valójában szinte úgy tűnik, hogy a lovak gúnyolódnak rajtunk. 2000 óta hat ló volt „közeli hiányzó” - olyanok, akik megnyerik a Derbyt és a Preakness-t is, csak azért, hogy veszítsenek a Belmontnál. Még olyan közel, mint tavaly: Emlékszel a California Chrome-ra?

Bár a Chrome tulajdonostársát kritizálták a belmonti veszteség miatt történt kitörése miatt, én együtt éreztem vele. Steve Coburn praktikus férfi, barnás cowboy kalapban, azzal vádolta a Belmont-győztest (a Tonalist nevű ló), hogy a gyáva útját vette ki azzal, hogy nem futott sem a Kentucky Derby-ben, sem a Preakness-ben, ezzel biztosítva, hogy friss legyen a Belmont számára.

Bár a gyávaságra hivatkozni durva, az biztos, hogy teljesen megértem Coburn csalódottságát. Az emberek a múltban azt javasolták, hogy csak azok a lovak engedjék meg a Belmont vezetését, akik a Derbyt és a Preaknesset is futják, így biztosítva az egyenletes játékteret. Ez segít a következő Triple Crown győztes beindításában? Azt hiszem, ez minden bizonnyal valószínűbbé teszi (ez egy olyan embertől származik, aki teljes szívéből hiszi, hogy életében nem látja a Hármas korona győztesét). De ez nem tagadja azt a tényt, hogy az összes korábbi Triple Crown nyertes (összesen 11) szintén ugyanazzal a kihívással nézett szembe.

Sokan elgondolkodtak azon, miért várunk ennyit egy újabb Triple Crown győztesre. Az elméletek érdekesek. Egyesek szerint a telivérek ma egyszerűen nem futnak sokkal többet, mint egy mérföld, és a Belmont másfél mérföldnyire vadállat. Ehhez tegyük hozzá azt a tényt, hogy a mai versenyzőknek általában négy hét pihenőjük van minden verseny előtt, míg a Hármas korona menetrendje két versenyt követel meg csak két hét különbséggel, majd három hét múlva a Belmont. Az ördög nem alszik.

Mások a mai tenyésztést okolják, kijelentve, hogy a legtöbb tenyésztő állóképesség helyett a rövidebb távokon választja a sebességet. A Belmont sok nyertese nem népszerű, mint csap, mert gyanítom, hogy a Belmont manapság egyedülálló a hosszában.

A legérdekesebb elméletek számomra az orvosi elméletek. A lóverseny szabályai minden eddiginél szigorúbbak a drogtesztelés tekintetében a versenyek napjáig. A szteroidokat 2008-ban betiltották a telivér versenyzésből, a tej turmixolását pedig 2005-ben.

A versenyló „turmixolásához” annyit jelent, hogy nagy orális adag bikarbonátot ad neki a verseny napján. Míg maga a bikarbonát nem tekinthető gyógyszernek - végül is szódabikarbóna -, ez a gyakorlat előnyöket ad a felhasználóinak: A bicikarban segít semlegesíteni a tejsav felhalmozódását az izmokban. Ez különösen előnyös hosszabb versenyeken, amikor az izomfáradtság nagyobb valószínűséggel befolyásolja a teljesítményt.

Nem vagyok biztos a szteroidok használatában a 20 elejénth században, de fogadni mernék arra, hogy azok a Hármas korona-nyertesek az 1970-es években kihasználták egy kis bicarbit - nem mintha a Titkárság nevét szeretném a sárba húzni. Ez az 1973-as győztes, akit szeretettel “Big Red” néven ismernek, minden idők kedvenc versenylovam. Halálán kiderült, hogy kivételesen nagy szíve van, becslések szerint közel húsz font. A versenylovakban lévő nagy szívek genetikailag kapcsolódnak egymáshoz, ezt a tulajdonságot „x-faktornak” nevezik, mivel a családfa nőstény oldalán szűrődik le.

Lehetséges, hogy valóban csak egy másik, „szívvel” remek Triple Crown-t keresünk? Esetleg. Lássuk, vajon az amerikai Pharoah megkapta-e, amire szükség van.